Türkçe

“One Family/ Tek Aile”, Gazze Şeridi’ndeki Filistinli mağdur ailelere destek için oluşturulmuş bir acil yardım kampanyasıdır. Gazze’den sağlık yetkililerinin belirttiğine göre “Yetmiş bir aile Gazze Şeridi’nde yirmi yedi gün boyunca devam eden İsrail saldırısı sonucu katledildi. En az altı yüz kişi bu vahşetin kurbanı oldu.”

“One Family/ Tek Aile” kampanyası, Gazze Şeridi’nde soykırımdan etkilenen ailelerle onlara yardım etmek isteyen aileler,gruplar ve bireylerin arasında doğrudan ilişkiler kurulmasını amaçlamaktadır. Bu kampanya sayesinde, bu ailelerden birine yardımcı olabilir ve doğrudan maddi ve manevi destek sağlayabilirsiniz.

“One Family/ Tek Aile” kampanyası çalışanları olarak, yaşadıkları kayıplara ve kalıcı korkunç yaşam koşullarına dair kısa bir açıklama ile birlikte, İsrail katliamları, bombardımanı ve hava saldırılarının kurbanı olan yüzden fazla ailenin iletişim bilegilerinin yer aldığı bir liste derledik. Böylelikle, onlarla doğrudan iletişime geçmek isteyenler için iletişim bilgilerini sağlamamız mümkün olacaktır. Biz, Filistin topraklarındaki aileler ile diasporadaki Filistinli aileler arasında birlik oluşturmak; bunun yanı sıra Gazze’deki Filistinli aileler ve uluslararası kamuoyundan dini, etnik kökeni ya da milliyeti ne olursa olsun destek vermek isteyenler arasında güçlü bir bağ kurmayı hedefliyoruz.

Gazze için “One Family/ Tek Aile”kampanyasının, mali yardım alma ve bunu ailelere aktarmadan sorumlu olmadığını özellikle belirtmek gerekmektedir. Bizim rolümüz Gazze’de acil ihtiyacı olan aileler ile bağlantıyı sağlamaktır.

Geleneksel yardım girişimlerinin Gazze’deki ailelere ulaşması aylar sürebilmektedir. Ayrıca, dağıtılan yardımlar temel ihtiyaçların karşılanmasında yetersiz kalmaktadır. Gıda malzemeleri, battaniye ve çadır gibi yardımlar yetersizdir. Bu kampanya ise acil yardım ihtiyacı olan ailelere destek vermeyi amaçlamaktadır. Bu yardımların ulaşacağı Filistinli ailelerin onurunu korumak son derece önemlidir, önceliğimizdir; bu, Filistinlilerce devam ettirilen köklü kampanya ‘sumud’ / sebatkarlık geleneğinden etkilenmiştir. Varolmak direnmektir ve siyonist işgale direnen, geçmişten bu yana süregelen yerel mücadeleci varlik, Filistin ulusal davasının merkezini oluşturmaktadır.Gazze aileleri özgürlük, adalet ve eşitlik için herkes adına ağır bir bedel ödemektedir ve onlar yalnız bırakılmamalıdırlar.

Bu ailelerin birçoğu, Siyonist katliamlardan kurtulduktan sonra evsiz bırakılmış; yaralanmış ve sevdiklerinin kaybına uğramış ailelerdir. Bu sebatkar ailelerin uluslararası dayanışmaya ciddi manada ihtiyacı vardır. Bu kampanya, Siyonist projenin parçası olan Filistin halkını bölme çabasına karşın, Filistinlileri ve bu davayı destekleyenleri; kontrol noktaları, duvarlar ve sınırlar ötesinde “One Family/ Tek Aile” olarak birleştirmek istiyor. Birlikte daha güçlüyüz.

 

Bir aileye desteklemek için bizimle irtibata geçin onefamily4gaza@gmail.com

Fazla bilgi almak için Türkiye: 0090-53-532-84008
Filistin: 00972-595-429-742

Advertisements